• Anglický krúžok SPEAK AND PLAY
      Lektor: Bc. Dana Lisoňová

Deti sa hravou formou oboznámia s cudzím jazykom prostredníctvom piesní, obrázkového materiálu, pracovných listov, predmetov a rôznych hier. Osvoja si približne 5 až 10 slovíčok za hodinu. Témy, ktoré krúžok zahŕňa sú: Moja rodina, Farma, V škôlke, Doma, Oblečenie a počasie, Oslavy, V obchode. Každá lekcia sa preberá asi 3 až 5 hodín, pričom posledná hodina slúži vždy na opakovanie.

Anglický krúžok FUNNY ENGLISH
      Lektor: Mgr. Simona Lucia Paulíková

Škola hrou je ideálnou metódou výučby pre deti predškolského veku, a presne taká bude aj naša angličtina. Deti sa nielen naučia prepájať materinský jazyk s anglickým jazykom, ale sa aj zabavia a pohrajú pri individuálnych či spoločných aktivitách. Na efektívne osvojovanie slovíčok a jednoduchých slovných i gramatických konštrukcií využijeme spievanie, tanec, kreslenie, hádanie, súťaženie, počúvanie a iné hravé aktivity, na ktoré sa budú deti zakaždým tešiť.

Malí vedátori
      Lektor: Mgr. Ľubomíra Kubiňáková

Cieľom krúžku je hravou formou deti oboznámiť s prírodnými i fyzikálnymi javmi, ktoré sa dejú v prírode. Získajú vďaka nemu prírodovednú gramotnosť, čiže schopnosť používať vedecké poznatky, získať nové vedomosti, vysvetľovať prírodné javy a vyvodzovať dôkazmi podložené závery. Deti budú spoznávať vlastnosti prírodnín, živú a neživú prírodu pomocou pokusov či vychádzok do prírody.

Keramicko-tvorivý krúžok
      Lektor: Tatiana Kráľová

Keramicko-tvorivý krúžok je určený pre všetky deti, ktoré radi tvoria, či už z hliny, dreva, papiera alebo kamienkov. Deti si budú rozvíjať fantáziu, predstavivosť, sebavedomie, stimulovať hmatovú činnosť hravým spôsobom, a zároveň si rozvíjať jemnú motoriku. Každé dieťa si svoje dokončené výrobky vždy zoberie domov a poteší nielen seba, ale aj vás.

Nádejní technici
      Lektor: Mgr. Alena Somogyiová

Krúžok deťom otvorí brány nekonečných možností predovšetkým hrou, praktickou činnosťou, skupinovou prácou rozhovorom, prácou s pracovným listom, prezeraním obrázkov, metódou pokusu a omylu, manipuláciou s predmetmi, slovnými metódami (diskusia, opis, rozhovor), analýzou, syntézou či objavovaním súvislostí a vzťahov. Deti dosiahnu odpovede, budú zdolávať malé zložitosti a preveria si svoje technické zručnosti.

ABECEDA, nie je veda
      Lektor: Tatiana Bacigálová, Dis.

Krúžok hravou formou podporuje fonematické uvedomovanie, spoznávanie písmen, tvorenie slov, prehlbuje jazykovú a grafomotorickú pripravenosť detí na školu. Ponúka veľa príležitostí pre hru, hrové cvičenia, ktoré stimulujú zrakové a sluchové vnímanie, koncentráciu, pamäť. Rozvíja plynulosť reči cvičeniami motoriky artikulačných orgánov. V grafémovej etape deti spoznávajú, identifikujú, graficky znázorňujú tlačené tvary písmen slovenskej abecedy.

Kulinársky krúžok Maškrtníček
      Lektor: Marta Komárová

Deti si zábavnou formou osvoja praktické zručnosti domácich prác, spojených so základmi varenia, pečenia, a stolovania. Zároveň si budú rozvíjať samostatnosť v sebaobslužných prácach, vynaliezavosť a kreativitu. Rozšíria si pracovné zručnosti a tvorivé myslenie, odbúrajú stres a ochutnajú nové vlastnoručne pripravené jedlá. Pri varení a pečení sa tiež naučia chápať niektoré matematické pojmy, napr. merať, či počítať. Naučia sa pracovný postup najjednoduchších jedál, vybrať potrebné potraviny na pripravovaný pokrm, ako aj bezpečne a správne používať kuchynské náradie. Všetky recepty si nalepia do svojej malej kuchárskej knižky, aby ich vedeli doma spolu s rodinou znovu pripraviť.

Futbalový krúžok
      Lektor: Karol Meszáros

Cieľom krúžku je rozvoj pohybových zručností, schopnosti spolupracovať v skupine, rešpektovať pravidlá a mať disciplínu. Náš tím je tvorený bývalými reprezentantmi, úspešnými športovcami a skúsenými trénermi, ktorí budú dohliadať na tréningový proces vašich detí.